Oprawa okien odpowiednio dobrana do wystroju całego pomieszczenia podkreśla jego stylistykę. Atrakcyjne zasłony w połączeniu z jasnymi firankami zapewniają doskonały efekt na każdym oknie, w tym także jego wizualne powiększenie i usunięcie nadmiaru wpadającego światła. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór karniszy, które spełniają duże wymagania wszystkich klientów. Znajdują się tu modele w kolorze antycznym, chromowane, satynowe czy patynowane, które różnią się liczbą drążków, sposobem montażu i szerokością. Wybierz już dziś swój nowy karnisz!

Jak wyglądają karnisze?

Tradycyjne karnisze składają się w najprostszej wersji z dwóch wsporników ustawionych nad wnęką okienną od strony wewnętrznej oraz jednego drążka (profilu), na którym wiesza się zasłonę. Zazwyczaj drążki mają formę rury metalowej, rzadziej aluminiowej, wykończonej na różne sposoby, które zapewniają różne efekty stylistyczne. Spotyka się także karnisze drewniane, lecz są zdecydowanie mniej popularne niż warianty wykonane z metali lub aluminium.

Karnisze różnią się między innymi liczbą profili. Zazwyczaj wystarcza jeden, rzadziej dwa. Jeden drążek jest zwykle optymalnym wyborem i wystarcza do powieszenia dwóch zasłon po obu stronach okna, drążek dodatkowy zapewnia także miejsce na firanki i warto go wybrać wtedy, kiedy nie masz innej możliwości założenia firanki.

Karnisze, a średnica profili

Karnisze metalowe w rzadko spotykanym rozmiarze 15 mm sprawdzą się najlepiej w przypadku okien nie szerszych niż 3 metry, gdyż powyżej tej długości drążek zaczyna się nieestetycznie giąć w pałąk, producenci odchodzą od ich produkcji. Dlatego zalecamy stosowanie karniszy metalowych 19 mm, które należą do bardzo uniwersalnych i sprawdzają się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Można na nich z powodzeniem wieszać zarówno lekkie firanki, jak i zasłony o średniej gramaturze.

Karnisze metalowe 25 mm są przeznaczone do nieco szerszych okien i cięższych tkanin, dlatego sprawdzą się w przypadku szerokich wnęk okiennych w dużych domach. Największe karnisze metalowe 35 mm to gwarancja braku uginania się drążka mimo dużego obciążenia, dlatego znajdzie zastosowanie m.in. w bardzo szerokich oknach lub w przypadku powieszenia masywnych i najcięższych tkanin zasłonowych.

Karnisze metalowe – najistotniejsza jest stylistyka

Karnisze metalowe 19mm, 25mm i 35mm różnią się nie tylko rozmiarem, lecz także stylistyką, którą warto dobrać zgodnie ze stylem zaaranżowania własnych pomieszczeń. To bardzo istotna kwestia. Źle dobrany karnisz nie podkreśla wystroju pokoju i wygląda po zamontowaniu jak zupełnie niepasująca ozdoba.

  • Karnisz chromowany to zawsze dobry wybór. Wygląda znakomicie na każdym oknie i rozświetla go dzięki błyszczącej powierzchni, dlatego sprawdza się najlepiej w przypadku niewielkich pomieszczeń, do których wpada niewielka ilość światła dziennego. To stosunkowo uniwersalny wybór, który wygląda także dość luksusowo.
  • Karnisz satynowy jest jednym z najczęściej wybieranych przez właścicieli nowoczesnych i futurystycznie zaaranżowanych mieszkań. Jego półmatowa powierzchnia znakomicie komponuje się z minimalistycznym wystrojem pomieszczeń i zapewnia podkreślenie ich zalet.
  • Karnisz patynowany lub postarzany jest zupełnie inny. Jego największą zaletą jest lekko miedziany kolor, odpowiedni głównie do tradycyjnie zaaranżowanych mieszkań i domów, w których panuje klasyczny styl oparty na drewnianych meblach, antycznych dodatkach czy złotych rzeźbach. Takie modele wybierają m.in. właściciele dworków lub pałacyków, jak i osoby mieszkające w tradycyjnie urządzonym domu. Przeważnie wersje te mają także bogato zdobione końcówki.

Popraw stylistykę wnęki okiennej, wykorzystując karnisze

Największą zaletą karniszy jest możliwość poprawy stylistyki danego mieszkania dzięki stworzeniu atrakcyjnej oprawy okiennej. Karnisze metalowe 19mm, 25mm, 35mm umożliwiają zaaranżowanie okna zgodnie z wystrojem panującym we wnętrzu poprzez jego doskonałe i harmonijne dopełnienie. Ma to bardzo duże znaczenie dla spójności stylistycznej.

Karnisze można z powodzeniem potraktować jako miejsce do powieszenia dwóch niezależnych zasłon po jego obu stronach. W celu stworzenia klasycznej estetyki, ciekawym rozwiązaniem jest ich przewiązanie w połowie wysokości. Nowoczesne pokoje z kolei warto podkreślić poprzez zastosowanie gładkich zasłon, bez żadnej przewiązki, które mogą swobodnie zwisać od karnisza aż do samej podłogi.

W naszym sklepie znajdziesz zarówno całe i kompletne karnisze, jak i poszczególne elementy, z których można złożyć własny karnisz w idealnej kompozycji. Umożliwiamy osobny zakup wsporników, drążków, a także kółek (w wersji bez klamer lub z żabką), jak i końcówek w wielu różnych wariantach, np. w wersji z kryształkami. Zapewniamy szybką obsługę zamówienia i błyskawiczną wysyłkę. Zamów już dziś!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl