Słoneczne, upalne dni wiążą się z koniecznością zabezpieczenia mieszkańców przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Aby uniknąć zmęczenia oraz niepotrzebnego dyskomfortu, warto wybrać na przykład domowe rolety i żaluzje. Powstają z różnych materiałów, takich jak: drewno, aluminium czy tworzywo sztuczne. Wpływają bezpośrednio na ich właściwości użytkowe, ale także wygląd oraz estetykę.

Naturalne piękno i skuteczność żaluzji drewnianych

Prezentowane rolety i żaluzje to także odmiany bazujące na całkowicie naturalnych materiałach. Właśnie takim jest drewno zapewniające nienaganną estetykę oraz odpowiednią skuteczność zabezpieczenia. Wśród głównych atutów tej opcji można wymienić chociażby: dokładną regulację bez konieczności podnoszenia całej żaluzji, wykorzystanie surowca z egzotycznych gatunków basswood i abachi oraz wbudowanie układu monocommando. Ten ostatni to po prostu bardziej wzmocniony mechanizm łańcuszkowy. Dzięki temu odsłanianie i zasłanianie jest płynne, bez ryzyka zacięcia lub przypadkowego uszkodzenia. Klasa materiałowa oraz brak przetworzonych substancji powodują, że żaluzje są w pełni przyjazne dla człowieka i środowiska naturalnego. Do tego wyglądają naprawdę efektownie.

Trwałe, aluminiowe rolety

Potencjalni użytkownicy oferowanych w tym miejscu produktów liczą głównie na skuteczność ochrony przed intensywnym wnikaniem promieni słonecznych. W tym celu należy postawić na trwałe oraz wytrzymałe, aluminiowe rolety i żaluzje przystosowane do takich warunków eksploatacyjnych. Ciekawostką dla tej kategorii jest użycie systemu Light Less, polegającego na przyciemnieniu wnętrza poprzez taśmę z niewidocznymi otworami. W przypadku okien uchylnych lekkość obsługi gwarantuje z kolei prowadzenie żyłkowe. Nie wymaga ono wysiłku w każdorazowe odsłanianie oraz zasłanianie. Regulacja przebiega więc bez najmniejszych problemów. Taka żaluzja może być też zainstalowana w witrynie, wnęce czy ściance działowej. Na jej ogólną żywotność wpływa także fachowość montażu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl